TULEMUSED
TULEMUSED

NIPTIFY tulemused saabuvad teie arstile või ämmaemandale e-posti teel hiljemalt 10 tööpäeva jooksul peale vereproovi saabumist Tartu Täppismeditsiini laborisse. Arst või ämmaemand edastab tulemuse lapseootel naisele telefonitsi, e-kirja teel või järgneval arsti vastuvõtul.

Võimalikud tulemused vastusraportis:

 • Madal risk
  – Trisoomia 21, 18 ja 13 ei tuvastatud– Tavapärane raseduse edasine jälgimine. NIPTIFY testi tundlikkus on senise praktika põhjal 100% kõigi kolme uuritud kromosoomi (T13, T18 ja T21) suhtes. Testi spetsiifilisus (õige-nagatiivne/(õige.negatiivne + vale-positiivne)) vastavalt 99,3%, 99,3% ja 100%.
 • Kõrge risk
  – Lootel on väga suure tõenäosusega leitud trisoomia 21, 18 või 13.– Kõrge riskiga tulemus tuleb kinnitada invasiivse diagnostilise testiga(amniotsentees või koorionibiopsia)
 • Tulemust ei ole
  – Usaldusväärne analüüs antud proovist ei ole võimalik (erinevatel bioloogilistel või tehnilistel põhjustel)– Küsitakse NIPTIFY kordusproov, mis on naisele tasuta.
 • Loote fraktsioon
  – On numbriline kvaliteedinäitaja labori eksperdile. Loote fraktsiooni olemasoleu näitab rasedust ema vereproovis. NIPTIFY test on usaldusväärne, kui tuvastatud loote fraktsioon on >4% (suurem kui neli protsenti).

Soovi korral saab naine küsida arstilt või ämmaemadalt raporti koopiat kas elektroonsel või väljatrükitud kujul.

Näidis NIPTIFY raportist on SIIN